Доставка по КиєвуКарта доставки
0
замовлення на суму грн
Назад

Доставка піци повітрям

03 травня 2017

У 2017 році піца може буквально влітати у ваші двері. Сьогодні це фантастика але в найближчі роки вона стане реальністю. Піцерії гіганти в партнерстві з технологічними розробниками запустили тестові доставки піци безпілотним літаючим апаратом, які можуть прокласти шлях для комерційних поставок піци. Якщо футуристична схема спрацює, вона могла б допомогти змінити спосіб, яким люди замовляють доставку багато років у величезних мережевих магазинах, піцерій, супермаркетів.

Запуск в центрі планування Flirtey переплюнув технологічних гігантів Amazon і Google, першим протестував послуги безпілотних доставок повітрям. Flirtey передбачив майбутнє, де кожен може використовувати додаток в смартфоні, щоб замовити харчових продуктів або ліків з доставкою до їх порогу. Така можливість може допомогти знизити витрати на доставку для таких компаній, як "Адріано" і перевершити споживчі очікування щодо швидких поставок, особливо коли говоримо про гарячу піцу.

дрон для доставки піци повітрям

«Ми бачимо себе як засновники доставки дронів,» говорить Мітт Суїні, генеральний директор Flirtey.

Дрон може нести предмети вагою до двох з половиною кілограм політ радіусом до 16 км. Для того, щоб уникнути перешкод у вигляді дерев або ліній електропередач, летіти потрібно на висоті 12 - 15 метрів від землі і опустити доставку по кабелю до клієнта що повинен очікувати внизу. Довжина кабелю тримає клієнта на безпечній відстані від обертових роторів.

 

Перший політ дрона з Доставкою піци

 

Перший випробувальний політ Flirtey відбувся в аеропорту в Окленді, Нова Зеландія. Дрон Flirtey з дорогоцінним вантажем - гарячої піцою, пролетів близько 1,5 км, а потім опустив її по кабелю на місце поруч з терміналом аеропорту. Ми були дуже раді, що тест з доставки піци пройшов без ускладнень, незважаючи на дощову погоду.

«Тепер, коли ми зробили це успішно в тестовому середовищі, наступний крок виконати його комерційно протягом найближчих місяців,» пояснює Суїні - куратор проекту. «Якщо ми зробимо це в найближчі пару місяців, то станемо далеко попереду інших.». Якщо в Америці вже запустили тестові польоти, значить в Україні вони з'являться в 2017-2018 роках. Київ як столиця першою випробує новинку. Логічно що така технологія буде протестована вперше Києвом, адже тут більше піцерій на кілометр квадратний.

Доставки піци дроном були випробувані кілька разів, але в основному як разові трюки, а не комерційні послуги. З 11 травня 2014 року, піцерія "Франческо" використовувала дрон, щоб доставити піцу одному генеральному директору ресторану на даху житлового комплексу в Мумбаї, Індія. У Росії мережа піцерій під назвою "Дода Піца" провела шість безпілотних поставок піци 21 червня 2014 року, але пізніше була оштрафована російськими властями за незаконні польоти.

Для порівняння, Sweeney і Flirtey хочуть зробити доставки дронами легальною практикою. Вони провели останні льотні випробування в рамках співпраці з піцерією "Доміно". Якщо все піде добре, мережа піцерій почне пропонувати доставку піци повітрям в 2017 році.

 

Які перспективи для піцерії Adriano?

 

Партнерство піцерії "Adriano" з Flirtey могло б означати важливий крок вперед. Ми б стали першою піцерією Києва та України, яка практикувала таке. Дані технології потрібно оплачувати додатково, проте бажання стати найбільш інноваційною компанією столиці переважає. Слідом за піцеріями, таким видом доставки могли б користуватися і інші комерційні точки - магазини, аптеки.

дрон робить доставку піци

Але служби літаючої доставки все ще стикаються з великими проблемами регулятивних норм законодавства, перш ніж можуть злетіти на міжнародному рівні. Однією з причин, чому Flirtey вибрала для тестування безпілотників Нову Зеландію є те, що країна має відносно спрощений процес регулювання правових норм в порівнянні з багатьма іншими країнами. Нова Зеландія вітає пропозиції безпілотних компаній, якщо ті зможуть довести безпеку своїх схем.

Затвердження доставки піци безпілотниками може забезпечити перевагу Flirtey і конкурувати з технологічними титанами, такими як Amazon і Google. Flirtey розраховує мати фору над більшістю конкурентів, отримавши оперативний досвід польоту з комерційною службою доставки.

 

Їжа літає в Україні

 

Насправді з наявною кількістю заторів у столиці, така доставка допомогла б скоротити час, привезти піцу ще гарячою і звичайно подарувати незабутні емоції. Ми впевнені що вже через кілька років така доставкою не буде дивувати жодної людини, оскільки стане поширеною. Тому піцерія "Adriano" із задоволенням би зібрала вершки з інновації. А поки можемо запропонувати доставку до 60 хвилин з гарантією повернення коштів якщо не вкладемося в строк.

Ми рекомендуємо